Pożegnanie Dyrektora szkoły

mgr inż. Wacława Seweryna

 

 

  

 

   Choczewo, dn. 02 marca 2009 r.

Drogi Dyrektorze Zespołu Szkół

im. Unii Europejskiej w Choczewie!!!

            Szkoda bardzo, że dzisiaj po raz ostatni mogę zwrócić się do Pana właśnie tymi słowami. Szkoda bardzo, że tak wspaniały człowiek jak Pan, musi przestać być naszym przewodnikiem.

            Długo zastanawiałam się nad tym, co mam dzisiaj powiedzieć i ilu użyć słów. Zazwyczaj wszyscy oczekują tego, aby przemówienie było krótkie, a nie długie i nudne. Korzystając z okazji, że w dniu dzisiejszym nie przemawiam do ogółu, a tylko i wyłącznie do Pana, mogę pozwolić sobie na bardzo długi monolog, ponieważ Pan zawsze przez całe 18 lat swojego dyrektorowania znajdował dla nas czas, wysłuchiwał nas i rozmawiał z nami, a nasze przemyślenia i długie wywody nigdy Pana nie nudziły. Miał Pan dla nas zawsze szczery i serdeczny uśmiech oraz pomocną dłoń wyciągniętą w naszym kierunku.

            To bardzo dobrze dla całej społeczności lokalnej i wielkie szczęście dla nauczycieli i pedagogów, jeżeli dyrektorem szkoły jest człowiek, który potrafi połączyć wykonywanie swoich codziennych obowiązków z pasją.

            Przez wiele długich lat był Pan naszym przewodnikiem i przyjacielem, który całe swoje serce oddał naszej szkole. Zrobił Pan z niej nasz drugi dom, do którego przychodziło się bardzo chętnie i z wielką radością, bo był to dom bardzo ciepły i bezpieczny. W domu tym czekał na nas nasz dyrektor, Pan Wacław Seweryn – czasami szczęśliwy i uśmiechnięty, czasami czymś bardzo zatroskany, ale zawsze pozytywnie nastawiony do wszystkich swoich współpracowników, których traktował nie jak swoich podwładnych, ale jak swoich partnerów do wspólnej pracy na rzecz naszej szkoły i całej Gminy Choczewo.

            Niezwykle trudno jest mi dzisiaj żegnać dyrektora szkoły, który zawsze miał świadomość tego, że “dyrektorem się bywa, a człowiekiem się jest”. Niezwykle trudno jest mi dzisiaj żegnać dyrektora szkoły, który zawsze najpierw był człowiekiem, a później dyrektorem. I nigdy odwrotnie!

            Dyrektorze Zespołu Szkół w Choczewie, Panie Wacławie Józefie Sewerynie, Panie Sewerynie, Panie Wacławie, Kolego, Przyjacielu, Wacławie, Wacku... w imieniu całego Grona Pedagogicznego oraz wszystkich pracowników obsługi szkoły Zespołu Szkół w Choczewie (Szkoły Podstawowej i Gimnazjum) żegnam dyrektora odchodzącego na zasłużoną emeryturę, który w pewnym momencie swojego życia był Dyrektorem naszej szkoły i dzisiaj już nim nie jest, ale na zawsze pozostanie Człowiekiem bliskim naszym sercom.

            Mamy nadzieję, że nie żegnamy się z Panem na zawsze, a adres domowy i wszystkie znane nam dobrze Pana prywatne numery telefonów nadal będą dla nas dostępne. Proszę odwiedzać nas jak najczęściej. Powitamy Pana w naszej szkole z wielką radością, z uśmiechem na twarzy i otwartym sercem.

            Dziękujemy Panu za wszystkie wspaniałe lata naszej wspólnej pracy, bo przez ponad 25 lat swojej pracy (jako nauczyciel matematyki i dyrektor) zapisał Pan w historii naszej szkoły najbardziej wartościowe karty i wyrył w naszych sercach entuzjazm, zapał do pracy i miłość do tej szkoły. Bardzo często czuliśmy się zaszczyceni tym, że możemy pracować tutaj razem z Panem.

            Bardzo dobrze wiemy, że każdy człowiek po bardzo wielu latach pracy musi wreszcie odpocząć. Życzymy Panu, aby dalsze życie przebiegało w serdecznej, rodzinnej atmosferze, wśród bliskich, przyjaciół i znajomych.

            Może wreszcie wybierze się Pan na swój pierwszy spokojny urlop, jakiego nie miał Pan od osiemnastu lat, bo życie szkolne, oprócz radości i satysfakcji, niesie również stres. Może wreszcie będzie Pan miał czas na swoje hobby i czas tylko dla siebie.

            My, Pana współpracownicy, w dniu dzisiejszym za wszystko Panu dziękujemy, serdecznie zapraszamy do naszej wspólnej szkoły i życzymy wszystkiego naj..., naj..., naj... na Pana nowej drodze życia.

Wioletta Nawrocka

Na początek.          Powrót do strony głównej.