Szkolny  Dzień  Matematyki

2005/2006

(06 grudnia 2005 r.).

 

 

 

 

        Dnia 06 grudnia 2005 roku w Zespole Szkół w Choczewie zrealizowano czwartą edycję Szkolnego Dnia Matematyki "Z matematyką w XXI wiek". "Święto Matematyki", jak zwykle, rozpoczęło się od odśpiewania "Hymnu Matematyków (uczniów Gimnazjum w Choczewie)" przez dwudziestu uczniów z klasy III A i około 300-tu gimnazjalistów.

        W roku szk. 2005/2006 SDM poświęcony był Stefanowi Banachowi, ponieważ 31 sierpnia 2005 roku minęła 60-ta rocznica jego śmierci. We właściwy klimat wprawiły nas piosenki lwowskie "Tylko we Lwowie" i "Wujenku, wujenku, cóżeś za królowa...". Młodzież przedstawiła inscenizację na podstawie scenariusza Grażyny Lajzer pt. "Zgadywanka matematyczna", która rozpoczęła się wierszem byłej uczennicy Patrycji Milewskiej pt. "Matematyczny sen". W przedstawieniu wystąpiło dziesięciu gimnazjalistów z kl. III A. Nad przebiegiem imprezy czuwały mgr Wioletta Nawrocka i mgr Katarzyna Sychowska.

 

 

 

MATEMATYKA to nauk królowa!

Kochał ją geniusz z Krakowa.

Sławił ją na piśmie i w słowie...

Stefan BANACH w "Szkockiej" we Lwowie.

Życie jej poświęcił i czas swój wszelki...

MATEMATYK wielki!!!

 

 

 

        Dr inż. Adam Szymański wygłosił krótki wykład dotyczący twórczości matematycznej uczonych z Polskiej Szkoły Matematycznej we Lwowie ze szczególnym uwzględnieniem postaci Stefana Banachana.

        Na korytarzu szkolnym przed gabinetem matematycznym zorganizowano wystawę prac uczniowskich pt. "Plastyczne interpretacje ciekawych zdań o matematyce".

 

 

 

Wystawa prac uczniowskich.

 

Plastyczne interpretacje

ciekawych zdań o matematyce.

Na jednej planszy powinno znaleźć się zilustrowane zdanie matematyczne wymyślone przez gimnazjalistów (tekst + ilustracja).

 

 

    

 

    

 

    

 

    

 

        W wyniku tajnego głosowania I miejsce zajęła kl. II A (pracę dla klasy wykonała samodzielnie uczennica Agnieszka Laskowska, "A świstak siedzi... i zakuwa matmę"), II miejsce - kl. II C, III miejsce - kl. III A i kl. III E.

 

 

 

Myśli matematyczne uczniów.

 

MATMA jest miliony warta...

znać ją trzeba

- rzecz to jasna!

(kl. I A)

 

 

 

Polski, historia, muzyka

nie dla prawdziwego matematyka.

 

Matematyk godziwy

ma zawsze wynik właściwy!

(kl. II C)

 

MATEMATYKA

- mam na jej punkcie bzika!

(kl. I B)

 

 

 

Dobra jest chemia, dobra fizyka,

ale najlepsza MATEMATYKA!!!

(kl. II B)

 

 

SZKOLNY DZIEŃ MATEMATYKI

2005/2006

 

 

Na początek.      Powrót do "Szkolny Dzień Matematyki".     Powrót do strony głównej.