Biwak klasowy w Nowęcinie.

04 - 05 czerwca 2009 r. 

 

NOWĘCIN, Ośrodek Kolonijno - Wczasowy "Janina"

ul. Łebska 13, 84 - 360 Łeba

 

        Zdecydowana część uczniów kl. III A gimnazjalnej w dniach 04 – 05 czerwca 2009 r. uczestniczyła w biwaku klasowym w Nowęcinie k. Łeby wraz z opiekunami: p. Wiolettą Nawrocką (wych. kl.) i p. Jerzym Siejko.

        Celem biwaku było: poznanie Nowęcina i jego okolic, odpoczynek od codzienności (obowiązków szkolnych i domowych), wdrażanie do umiejętności czerpania osobistych korzyści z uroków piękna natury (przyrody), wyrabianie w uczniach samodzielności, inicjatywy radzenia sobie w nowych, czasami trudnych sytuacjach życiowych, kształcenie umiejętności zachowania się w grupie (odpowiedzialność za własne postępowanie i bezpieczeństwo współtowarzyszy wycieczki).

        Uczniowie mogli w przyjaznej atmosferze miło i przyjemnie spędzić ze sobą czas zanim opuszczą naszą szkołę. Na nudy nie było czasu.

        Wspólnie wybraliśmy się na spacer po okolicy, do hotelu “Soplica”, nad jezioro Sarbsko, do mini – ZOO i ogrodu ornitologicznego w Łebie, którego nie zwiedzaliśmy ze względu na złą pogodę. Nasze spacery przerywał deszcz.

        W międzyczasie graliśmy w różnego rodzaju gry zespołowe na świeżym powietrzu lub w gry planszowe w swoich pokojach. Ciągle ktoś robił zdjęcia i opowiadał śmieszne kawały.

        Wielką atrakcją była wspólna zabawa na basenie krytym. Śmiechom nie było końca.

        Wieczorem uczestniczyliśmy we wspólnej dyskotece z innymi wczasowiczami i paliliśmy ognisko.

        Z wielkim żalem opuściliśmy Ośrodek Wypoczynkowo – Kolonijny “Janina” w Nowęcinie. Chętnie zostalibyśmy tam trochę dłużej.

W. Nawrocka

FOTO  GALERIA

 

         

 

         

 

         

 

         

 

         

 

           

 

         

 

         

"Było miło, ale się skończyło..."

Na początek.          Powrót do "Moja klasa".          Powrót do strony głównej.