Przemówienie  końcowe...

 

Choczewo, 23 czerwca 2005 r.

 

Drodzy Uczniowie klasy III B gimnazjalnej!!!

 

        Już za chwilę po raz ostatni odczytam listę obecności i wręczę Wam świadectwa za ciężką pracę. Już za chwilę po raz ostatni uściśniemy sobie dłonie... Wszyscy z Was ukończyli gimnazjum. Zatem... powinna być to dla Was szczęśliwa chwila...

        Życzę Wam, abyście w nowych szkołach trafili na tak wspaniały zespół klasowy i takich nauczycieli, jakich mieliście tutaj, w Gimnazjum w Zespole Szkół im. Unii Europejskiej w Choczewie.

        Przed oczami migają mi obrazki z życia naszej klasy. Były radosne dni... i smutne. Jednak wyjątki nie potwierdzają reguły. Dni szczęśliwych było znacznie więcej.

        W dniu dzisiejszym to Wy dziękujecie swoim nauczycielom za ich pracę. Natomiast ja, wychowawca klasy III B gimnazjalnej, dziękuję Wam za wszystko to, co dobrego spotkało mnie z Waszej strony.

        Naprawdę trudno jest mi dzisiaj się z Wami rozstawać. Ale taka jest kolej rzeczy. Nikt z Was, pewnie, nie chciałby powtarzać klasy, aby zostać w tej szkole trochę dłużej...

        W dniu dzisiejszym mija dziesiąty rok mojej pracy z młodzieżą. Dzisiaj, z całą świadomością stwierdzam, że Wy,  klasa III B gimnazjalna, byliście najwspanialszym zespołem klasowym, jaki kiedykolwiek miałam!

        Dlatego też, z głębi swojego serca, dziękuję Wam za całe trzy lata RAZEM! Myślę, że byliśmy razem, ja i Wy... w chwilach dobrych i złych. Ja słuchałam Was - Wy staraliście się zrozumieć mnie...

 

        Tak, jak powiedziałam na początku - sama, bez niczyjej pomocy, po raz ostatni odczytam listę obecności. Będzie to moje pożegnanie z moją klasą... i z każdym z Was z osobna.

 

              

Ewelina BĄK,  Tomasz BIANGA,  Kinga BIESZK,  Agata BOGUSZ,  Helena BOGUSZ,  Adrian CHOLKA

 

              

Dawid FEDYNIAK,  Natalia FETTA,  Dawid JEŻOWSKI,  Łukasz KIEROŃSKI,  Weronika KREFT,  Jarosław KROPIDŁOWSKI

 

                 

Karolina MACHOLA,  Michał MACHOLA,  Olaf OKOŃ,  Pamela PALENICA (ukończyła gimnazjum z wyróżnieniem),  Natalia PŁONKA (ukończyła gimnazjum z wyróżnieniem),  Magdalena SAWICZ

 

     

Agata STOJANOWSKA (ukończyła gimnazjum z wyróżnieniem),  Dominik STRYCHARCZYK,  Adelina ŚWIĄTEK (ukończyła gimnazjum z wyróżnieniem)

 

      ... i to jest cała moja klasa, III B gimnazjalna, 21 osób. Dziękuję.

mgr Wioletta Nawrocka

 

                 

 

Fot.: dn. 27 kwietnia 2005.

 

Na początek.          Powrót do "Moja klasa".          Powrót do strony głównej.