Osiągnięcia naszej klasy.

        Uczniowie naszej klasy bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych. Osiągają wiele sukcesów w zawodach szkolnych i pozaszkolnych. Systematycznie pracują pod kierunkiem swoich nauczycieli: mgr Henryka RYNKO (wychowanie fizyczne), mgr Grażyny HALASTRY - PETRYNY (biologia), mgr Beaty STODOLNEJ (sztuka (plastyka, muzyka)), mgr Grażyny OLSZOWIEC (język polski).

        W zawodach drużynowych startowali uczniowie z różnych klas. Na tej stronie wypisano tylko osoby z naszego zespołu klasowego, które przyczyniły się do osiągnięcia sukcesu przez Zespół Szkół w Choczewie.

Sportowcy:

Uczniowie Dawid JEŻOWSKI, Weronika KREFT, Natalia PŁONKA, Adelina ŚWIĄTEK, Agata STOJANOWSKA, Kinga BIESZK systematycznie uczestniczą we wszystkich zawodach sportowych godnie reprezentując Gimnazjum w Choczewie. Otrzymali dotąd wiele wyróżnień w zawodach szkolnych i pozaszkolnych. Chętnie biorą udział w biegach (300 m LA, 600 m LA, 1000 m LA, 2000 m LA), biegach przełajowych dziewcząt i chłopców, czwórboju LA, tenisie stołowym, "Piątkach Piłkarskich", piłce nożnej, piłce ręcznej dziewcząt, szachach i in.

 

Dawid JEŻOWSKI; rok szk. 1999/2000: II miejsce w szachach w mistrzostwach ZS Choczewo (Choczewo, 01.12.1999); rok szk. 2000/2001: I miejsce w tenisie stołowym chłopców w mistrzostwach SP Choczewo (Choczewo, 30.09.2000); I miejsce w szachach chłopców w mistrzostwach SP Choczewo (Choczewo, 25.11.2000); I miejsce (w kategorii: chłopcy do lat 15) w Otwartym Turnieju Tenisa Stołowego (Choczewo, 25.03.2001); rok szk. 2001/2002: II miejsce w biegach przełajowych chłopców w mistrzostwach SP Choczewo (Choczewo, 20.09.2001); II miejsce w Szkolnym Turnieju Szachowym (Choczewo, 05.11.2001); III miejsce w Turnieju Szachowym (Choczewo, 29.01.2002); II miejsce w Turnieju Tenisa Stołowego (Choczewo, 07.02.2002); I miejsce w czwórboju LA chłopców na XXX Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (Choczewo, 05.05.2002); II miejsce w Turnieju "Piątek Piłkarskich" w mistrzostwach szkolnych (Choczewo, 21.06.2002); rok szk. 2002/2003: I miejsce w Tenisie Stołowym w grze pojedynczej w mistrzostwach Gimnazjum w Choczewie (Choczewo, 22.10.2002); II miejsce w Turnieju Tenisa Stołowego (Zwartowo, 03-07.02.2003); I miejsce w halowym turnieju piłki nożnej drużyn 3-osobowych (Zwartowo, 03-07.02.2003); III miejsce w biegu na 2000 m w Mistrzostwach Lekkoatletycznych Gimnazjum w Choczewie (Choczewo, 04.06.2003); rok szk. 2003/2004: III miejsce w Szachowych Mistrzostwach Gimnazjum w Choczewie (Choczewo, 15.10.2003); II miejsce w Tenisie Stołowym w Grze Pojedynczej w Mistrzostwach Gimnazjum w Choczewie (Choczewo, 16.10.2003); III miejsce w Tenisie Stołowym w Grze Podwójnej w Mistrzostwach Gimnazjum w Choczewie (Choczewo, 17.10.2003); I miejsce w Parafialnym Turnieju Tenisa Stołowego Ministrantów (Choczewo, 12.12.2003).

Dawid JEŻOWSKI: rok 2002 - I miejsce w Halowej Piłce Nożnej (Choczewo 2002); rok 2003 - 1. Mistrzostwa Gminy Choczewo w Tenisie Stołowym (Choczewo, 13.04.2003, I miejsce); 2. tenis stołowy, listopad 2003, II miejsce; rok 2004 - II miejsce w Powiatowych Igrzyskach w Tenisie Stołowym (Rumia, 19.10.2004).

 

 

Weronika KREFT, Adelina ŚWIĄTEK, Kinga BIESZK i in.; rok szk. 2002/2003 (maj 2003): II miejsce; piłka ręczna.

 

 

 

Weronika KREFT, Adelina ŚWIĄTEK, Kinga BIESZK, Natalia PŁONKA i in.; rok szk. 2003/2004 (Bożepole Wielkie, 07 maja 2003): I miejsce; piłka ręczna, zawody powiatowe.

 

 

 

Weronika KREFT, Adelina ŚWIĄTEK, Kinga BIESZK, Natalia PŁONKA, Karolina MACHOLA i in.; rok szk. 2004/2005 (III miejsce; piłka ręczna, zawody powiatowe).

 

 

Weronika KREFT; rok szk. 2000/2001: I miejsce w biegach przełajowych dziewcząt w mistrzostwach SP Choczewo (Choczewo, 25.09.2000); III miejsce w czwórboju LA dziewcząt w XXIX GIMS Choczewo 2001 (Choczewo, 10.05.2001); rok szk. 2001/2002: I miejsce w biegach przełajowych dziewcząt w mistrzostwach SP Choczewo (Choczewo, 20.09.2001); rok szk. 2002/2003: I miejsce w mistrzostwach Gimnazjum w biegu na 600 m LA (Choczewo, 04.06.2003); III miejsce w mistrzostwach Gimnazjum w biegu na 1000 m LA (Choczewo, 04.06.2003).

 

Kinga BIESZK; rok szk. 2000/2001: II miejsce w biegach przełajowych dziewcząt w mistrzostwach SP w Choczewie (Choczewo, 25.09.2000); II miejsce w czwórboju :LA dziewcząt w XXIX GIMS Choczewo 2001 (Choczewo, 10.05.2001); rok szk. 2002/2003: II miejsce w mistrzostwach Gimnazjum w biegu na 100 m LA (Choczewo, 04.06.2003).

 

Natalia PŁONKA; rok szk. 2002/2003: II miejsce w mistrzostwach Gimnazjum w tenisie stołowym-gra podwójna dziewcząt (Choczewo, 30.10.2002); III miejsce w mistrzostwach Gimnazjum w biegu na 300 m LA (Choczewo, 04.06.2003).

   

Adelina ŚWIĄTEK; rok szk. 2001/2002: III miejsce w zawodach "Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Dziewcząt Szkół Podstawowych" (Rumia, 24.10.2001);  rok szk. 2002/2003: dyplom za wzorowe pełnienie roli środkowej i rozgrywającej w szkolnych i międzyszkolnych turniejach piłki ręcznej (Choczewo, 13.06.2003); rok szk. 2003/2004: 2 pierwsze miejsca w Turnieju Tenisa Stołowego w Grze Pojedynczej i Podwójnej Dziewcząt w Mistrzostwach Gimnazjum w Choczewie (Choczewo, 16.10.2003); dyplom dla najlepszej zawodniczki V Mikołajkowego Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt (Cewice, 06.12.2003).

 

Agata STOJANOWSKA; rok szk. 2001/2002: II miejsce w Półfinałach Wojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzieży Szkolnej w Szachach (Kartuzy, 23.11.2001); rok szk. 2002/2003: II miejsce w Mistrzostwach Gimnazjum w Szachy (Choczewo, 15.10.2002); II miejsce w Drużynowych Półfinałach Wojewódzkich w Szachach (Kartuzy, 18.11.2002); rok szk. 2003/2004: I miejsce w Międzyklasowym Turnieju w Szachach - mistrzostwa Gimnazjum w choczewie (Choczewo, 15.10.2003); I miejsce w zawodach "Mistrzostwa Powiatu Szkół Gimnazjalnych w Szachach (Wejherowo, 13.11.2003); II miejsce w XXXII Drużynowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Szachach - półfinały wojewódzkie (Kartuzy, 14.11.2003).

   

   

rok szk. 2004/2005: I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu w Szachach Szkół Gimnazjalnych (Wejherowo, 06.11.2004).

Olaf OKOŃ; rok szk. 2003/2004: III miejsce w Tenisie Stołowym w Grze Podwójnej w Mistrzostwach Gimnazjum w Choczewie (Choczewo, 17.10.2003).

 

Inne wyróżnienia:

 

Tomasz BIANGA; rok szk. 2002/2003: uczestnictwo w III etapie polsko-niemieckiego projektu "Dzieci malują dla dzieci";

rok szk. 2003/2004: trzecie miejsce za wykonanie budki lęgowej w konkursie "Najładniejszy karmnik, najładniejsza budka lęgowa" (Kostkowo, dn. 10. 12. 2003 r).

Najbardziej odpowiedni pokarm dla danego gatunku ptaków:

PTAKI

POKARM

czyżyki, dzierlatki, gile, kowaliki, szczygły, wróble, sójki pestki słonecznika, dyni, ziarna zbóż, okruchy  pieczywa, gotowany ryż, kukurydza, makaron
dzięcioły, sikorki słonina ze skórką, mieszanina topionego tłuszczu z nasionami oleistymi
gawrony, gołębie, kawki, kosy, sroki, synogarlice, wrony chleb, ser, suche płatki owsiane, ziarna zbóż
kaczki i inne ptaki wodne gotowane ziemniaki, ziarna zbóż, gniecione kasztany i żołędzie
ptaki drapieżne i krukowate wszystkie rodzaje mięsa (niekoniecznie świeżego)
kuropatwy, bażanty mieszanina buraków, kapusty, nasion zbóż i chwastów
Autor tabeli: Samorządowy Zespół Szkół w Kostkowie.

 

Adelina ŚWIĄTEK; rok szk. 2001/2002: I miejsce w międzyszkolnym konkursie ortograficznym po hasłem "Piszemy poprawnie" (Choczewo, 12.06.2002).

Pamela PALENICA; rok szk. 2003/2004: dyplom za udział w Wojewódzkim Konkursie "Poznajmy Las"; Łęczyce, 20 maja 2004 r.

 

Ciąg dalszy nastąpi...

może kiedyś...

Na początek.          Powrót do "Moja klasa".

Powrót do strony głównej.